VÝLETY

Okolí pro výlety jako stvořené

Informace o zajímavostech a výletech se můžete dozvědět také na recepci kempu

Hřensko

16 km
20 min
Hřensko je obec v okrese Děčín v Ústeckém kraji, která je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko.

Pravčická brána

18 km
24 min
Národní přírodní památka Pravčická brána je skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích křídového stáří. Nachází se na území Národního parku České Švýcarsko asi 3 km severovýchodně od obce Hřensko v okrese Děčín.

Soutěsky kamenice

18 km
24 min
Soutěsky Kamenice se nacházejí nedaleko Hřenska v Českém Švýcarsku. Jedná se o hluboké kaňony řeky Kamenice v kvádrových pískovcích. Ve směru toku Kamenice je nejdříve Ferdinandova soutěska, za Dolským mlýnem část zvaná Ve Strži, Divoká soutěska a Edmundova soutěska.

Tiské stěny

27 km
31 min
Tiské stěny jsou pískovcové skalní město a přírodní památka poblíž obce Tisé v okrese Ústí nad Labem. Jsou ojedinělé svou rozlohou i rozličností skalních útvarů. 

Zámek Benešov

10 km
14 min
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí je souhrnné označení sedmi historických budov, umístěných v centru města Benešov nad Ploučnicí. Skládá se ze dvou zámků (horního a dolního), tří paláců, kostela a kaple.

Děčínský Sněžník

27 km
35 min
Děčínský Sněžník (724 m) je pískovcová stolová hora, zvedající se 7 km západoseverozápadně od města Děčína. Představuje nejvyšší vrchol geomorfologického okrsku Sněžnická hornatina.

Saské Švýcarsko

27 km
65 min
Národní park Saské Švýcarsko je německý národní park, nacházející se ve stejnojmenné oblasti, který byl vyhlášen v roce 1990 na celkové ploše 93 km².

Zámek Děčín

11 km
13 min
Děčín je hrad přestavěný na zámek v Děčíně na pískovcové skále na pravém břehu Labe nad soutokem Labe a Ploučnice. Prvním opevněným sídlem na skále bývalo nejspíše raně středověké hradiště.

ZOO Děčín

13 km
17 min
Zoo Děčín, plným názvem Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice.

Pavlínino údolí

14 km
20 min
Pavlínino údolí neboli Pavlino údolí je chráněné území, které se rozkládá mezi obcemi Jetřichovice, Rynartice a Studený v okrese Děčín. Jeho rozloha je 183 ha, délka činí asi 3,5 km, hloubka místy až 70 metrů.

Dolský mlýn

dolsky-mlyn
17 km
25 min
Dolský mlýn leží v Národním parku České Švýcarsko poblíž soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, asi 1,2 km východně od Kamenické Stráně v okrese Děčín, do jejíhož katastru též přísluší. Zřícenina starobylého mlýna, je chráněná jako kulturní památka.

Mariina vyhlídka

14 km
21 min
Mariina skála nebo také Mariina vyhlídka je pískovcový skalnatý kopec v Českosaském Švýcarsku. Nachází se severně nad obcí Jetřichovice a je vysoký 428 metrů nad mořem.
Vaříme vlastní pivo. Přijďte ochutnat
CAMPING BEER
+420 412 555 094
info@ceskabrana.cz
Stará Oleška, 405 02
© Autokemping Česká Brána 2021
Stránky vytvořil:  
David Harnisch